Májový jarmark

Poslední květnový den se naše škola zúčastnila jarmarku pořádaného oběma našimi obcemi a občanskými sdruženími. Rozhodli jsme se zapojit prodejem výrobků našich žáků a učitelů, přidali se dokonce i někteří rodiče. Náš pestrý stánek trochu připomínal pouťovou střelnici, ale o to větší pozornost návštěvníků přitahoval. A že jich nebylo málo. Počasí se po řadě deštivých dní konečně umoudřilo a mnozí si rádi udělali procházku k dřevěnici valašskomeziříčských ochranářů.

Výsledek našeho prodeje nás příjemně překvapil. U stánku se zastavil skoro každý návštěvník a úplně každý si odtud něco odnesl. Ať už to byl květináč zdobený ubrouskovou technikou, obrázek, brož nebo záložka do knížky… Většina kupujících nešetřila a velkoryse zaokrouhlovala ceny. Všichni totiž věděli, že celý výtěžek prodeje našich výrobků půjde na účet malého Kubíka Guryče z Růžďky. Do naší pokladny spontánně přidávali svůj výdělek i lektoři dílen pro děti a přidala se i řada přítomných řemeslníků a prodejců. Společně s námi se prezentovaly obě mateřské školy a i jejich výrobky sklidily velký úspěch. Objevil se i náš VIP – Kubík Guryč v doprovodu maminky a musíme poznamenat, že je to moc šikovný kluk.

Celkově se nám podařilo nashromáždit 8 000 korun, které byly převedeny na Kubíkův transparentní účet. Zůstal opravdu hezký pocit z užitečně a příjemně stráveného dne.

Ráda bych poděkovala svým šikovným kolegyním – Janě Rozmošové a Janě Adamcové, pod jejichž pedagogickým vedením vznikala velká část žákovských výrobků a které samy vyrobily spoustu drobných dárkových předmětů. Děkuji Monice Širočkové, která celou dobu pečovala o pohodlí a hladové žaludky přítomných lektorů a organizátorů a vůbec byla všude, kde bylo třeba. Děkuji Adéle Slováčkové a Vendule Tajzlerové z deváté třídy a Báře Adámkové a Janě Koňaříkové z šesté třídy, které ochotně pomáhaly s prodejem. Zmínit musím i Lucku Koňaříkovou, která pomohla s perníčkovou dílnou. Poděkování patří také všem dětem, které přiměly rodiče, aby si udělali v sobotu  procházku ke zvoničce a něco hezkého si u nás koupili.

Jarmark se jednoduše vydařil. Přáli bychom si, aby nebyl poslední, ale první z dlouhé řady místních jarmarků. Vlastně se těšíme na brzkou shledanou dvacátého září, kdy se plánuje jarmark podzimní.

Lenka Vidašičová

Datum vložení: 4. 6. 2014 0:00