Projekt sedmé třídy na pomoc Záchranné stanici živočichů v Hošťálkové

Projekt sedmé třídy na pomoc Záchranné stanici živočichů v Hošťálkové

Na začátku byl nápad malé skupiny pro přírodu nadšených dětí v předmětu "ekologické praktikum".Chtěly navštívit některou ze záchranných stanic pro ohrožené živočichy. Spojili jsme se tedy s paní doktorkou Kamilou Křupalovou a domluvili si návštěvu v záchranné stanici v Hošťálkové.  V červnu jsme tam podnikli malou exkurzi. Nadchlo nás prostředí, zvířata v prostorných čistých voliérách a výbězích, ale také milá paní veterinářka. Ochotně nám věnovala svůj čas, celou stanicí nás provedla, seznámila nás s často smutnými osudy svých zvířecích svěřenců. Dozvěděli jsme se také, že tato záchranná stanice byla zřízena pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody, ale velkou část svého rozpočtu hradí z příspěvků dárců. Proto jsme po návratu přemýšleli, jak bychom mohli malému hošťálkovskému zvěřinci pomoci.

Rozhodli jsme se pro náš plán využít podzimní jarmark na Bystřičce. Přizvali jsme ke spolupráci ostatní spolužáky. Děvčata na druhém stupni v "pracovkách" nasbírala léčivé byliny na čaj, prázdniny jsme věnovali rozmnožování pokojových léčivek, šikulky vyrobily přáníčka, napekly muffiny. Vyhlásili jsme sbírku na bleší trh, na kterou děti, učitelé, rodiče a kamarádi věnovali nepotřebné předměty, hračky a knížky. V sobotu 7. září jsme to všechno navršili na stoly našeho jarmarečního prodejního stánku a napjatě čekali na první kupující. Naše úsilí, zářivé úsměvy a výmluvnost prodávajících byly bohatě odměněny. Prodejem a následným školním výprodejem se nám podařilo pro záchrannou stanici získat 4 000 Kč.

My, sedmáci, jako organizátoři celé akce, máme z výsledku velkou radost. A před sebou ještě jeden výlet. Za odměnu. Tentokrát půjdeme do Hošťálkové pěšky z Trojáku. Vezmeme to přes rozhlednu Maruška a mystický vrchol Bludný. A v záchranné stanici předáme paní doktorce pro její svěřence dárek v obálce. Už se na malé chlupáče a opeřence moc těšíme. A vám všem, kteří jste do našeho "blešáku" přispěli, jejich jménem srdečně děkujeme :)

podzimní jarmark

Datum vložení: 19. 9. 2019 0:00