Spaní ve škole pro páťáky

Spaní ve škole pro páťáky

Školu ve dne všichni znáte. Ale jaké je to tam v noci? Ozývá se pravidelně školní zvonek nebo je tam ticho? Neprohání se tam nějaké školní strašidlo? Voní to tam křídou?

Možná i některé letošní páťáky napadaly podobné otázky. Možná ne. Jisté však je, že si mohli na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je přespat ve škole. A to přesně ve čtvrtek 4. června.

Od půl šesté jsme se scházeli a připravovali třídu na večer. Každý si vybalil vše potřebné  a našel si svoje místo na spaní.

Zbytek pozdního odpoledne jsme strávili venku – v areálu školy a na hřišti u obecní hospody. Vyřádili jsme se při hrách s vršky od PET lahví, ale třeba i  při honičce.

Večer jsme zapálili táborák, opekli špekáčky, zazpívali jsme si s kytarou. Také proběhla soutěž o nejlepší „pamatovák“ a hra „Létající koberec“.

Večer ve třídě jsme museli popřemýšlet při hře „Intuice“ a pobavili jsme se u „Prase kvikni“. Nakonec se všichni postupně vydali noční školní budovou na stezku odvahy.

Pak už byli všichni opravdu hodně unavení. Zavrtali jsme se do spacáků a poslechli si pohádku na dobrou noc.

Škola utichla. Dnes mnohem později než obvykle, ale tentokrát ve své náruči kolébala celou třídu nocležníků.

V pátek ráno jsme po společné snídani rozdali diplomy a ceny za účast na celé akci a za úspěchy v soutěžích. Děti napsaly své dojmy a zhodnotily jednotlivé aktivity.

Útržky jejich postřehů uvádím na závěr:

„Líbilo se mi, jak jsme se smáli, když jsme se šli sprchovat, jak jsme hráli „Prase kvikni.“ …  Večer to bylo boží. … Bylo to super. Honička byla sice trochu krvavá, ale líbila se mi. … Bylo to dobré, hlavně jak jsme  byli na zmrzku. A taky táborák, ten byl fajn. … Nejvíce se mi líbilo, jak jsme se snažili obrátit koberec, jak jsme šli na stezku odvahy a jak jsme si museli zapamatovat čísla a potom je psali. … Povídali jsme si, smáli jsme se. Byl to prostě nejlepší den!“

M. Havlenová

Datum vložení: 8. 7. 2015 0:00