Strašidelná stezka odvahy

připadla letos hned na první den po podzimních prázdninách. Už kolem třetí hodiny po poledni se do školy začaly stahovat postavy se záhadnými naditými igelitkami a pytli. Chodby školy se během hodiny proměnily k nepoznání přičinlivostí bytostí, které – ruku na srdce – vypadaly v řadě případů opravdu příšerně. Po setmění ponuré prostory slabounce osvětlila světýlka lucerniček a svítících tyčinek. U vchodu se rozzářily halloweenské dýně a s nimi i oči asi padesáti dětí, které bojí docela rády. Na stezku hrůzy vyšel první odvážlivec a vůbec to nebyla legrace. Zkuste vybrat houby na smaženici, když vám ježibaba podstrkuje samé satany a muchomůrky. Zkuste prolézt tunelem smrti a strčit ruku až k lokti mezi lidožravé červy. Nakupujte čarodějné cukrovinky, když si nejste jistí, jestli se po nich dočkáte rána. Otevřete dveře, když nevíte, kdo za nimi číhá a nad hlavou vám létají netopýři.  Polemizujte s mumiemi, upíry a čarodějnicemi, když ze zábradlí visí oběšenec a celkově jde nejspíš o život.

Vůbec to nebylo snadné, ale padesátka odvážných se nedala. Všichni velcí i malí nebojsové si odnesli kromě písemného potvrzení své statečnosti také sladkou odměnu a symbolického bubáčka.

Příšery po skončení stezky vypadaly poněkud strhaně. Skoro se zdálo, že z halloweenské „afterparty“ nic nebude. Naštěstí záplava sladkých i slaných dobrot, tlumené osvětlení a hudba zázračně zaúčinkovaly a výsledkem byl skvělý večer, který si užili úplně všichni.

Prostě moc se to letos povedlo a může za to většina druhostupňáků v čele s devátou třidou, kteří to všechno vymysleli, přichystali a výborně zahráli. Čarodějka Evička nám k tomu upekla čerstvé netopýry. Čarodějka Martina se ujala mykologického stanoviště. A čarodějka Jana brala za ruku malé nebojsy, kterým nedopatřením spadlo srdce do kalhot. Tvářit se přitom všem jako pedagogický dozor bylo pro mě tentokrát opravdové potěšení.

(Z deníku staré čarodějnice J)

Datum vložení: 5. 11. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 11. 2013 0:00