Vánoční akademie 2013

VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ

Jako každý rok, ani letos nesmělo na naší škole chybět vánoční představení nejen pro rodiče dětí, které vystupují, ale pro celou růždeckou a bystřičskou veřejnost. Díky hřejivé předvánoční atmosféře tohoto programu se totiž mohou naladit na přicházející vánoce i největší

Tento rok se představení uskutečnilo ve čtvrteční odpoledne 19. prosince opět ve dvou po sobě následujících totožných zhruba hodinových verzích.

Celý program uvedli, jako tradičně žáci 1. a 2. třídy s oblíbeným recitačním a hudebním pásmem pod vedením paní učitelek Jany Rozmošové a Moniky Širočkové. Část tohoto pásma patřila dětem z kroužku lidových tanců, které s dětmi secvičila paní Tatiana Popová. Klávesový hudební doprovod zajistila jako vždy paní vychovatelka Milenka Dančáková.

Zhruba po čtvrt hodině vystřídali naše nejmenší žáci 3. třídy také s pěveckým a recitačním pásmem a v zápětí nastoupily děti ze 4. a 5. třídy. Během těchto dvou vystoupeních jsme se ještě ohlédli za nedávno uplynulým Mikulášem s čertovskou písní a básněmi, také jsme mohli ochutnat báječný maminčin perník či si zanotovat aglickou koledu. V neposlední řadě jsme si mohli poslechnout hru na housle Petra Novosada z 5. třídy. Obě pásma s dětmi připravila paní učitelka Martina Havlenová.

Dále jsme se stali svědky historicky prvního vystoupení mažoretek. Jako blesk z čistého nebe zazářily žákyně Šárka Hrazdilová, Patricie Čimerová a Michaela Říháčková, která program secvičila.

Druhou polovinu představení už také tradičně vyplňují žáci 9. ročníku se svým divadelním umem. Po spíše klasických pohádkách tento rok zavítali na pole moderny a přizpůsobili pohádku O Smolíčkovi pacholíčkovi naší době, ba co dokonce naší vísce a škole. Nasmáli jsme se vydatně, ostatně jako vždy, mohli jsme obdivovat speciální taneční kreace a hlavně opět jsme se ujistili, že dobro a pravda vítězí. V pohádce jsme mohli zhlédnout i pana učitele Iva Kokrmenta. Úžasný scénář pochází z rukou paní učitelky Lenky Vidašičové.

A pomyslná zlatá tečka na konec - z úst našich žáků zazněla vánoční píseň Tichá noc, která do nás snad už naplno vlila vánoční radost a klid. Při odchodu rodiče obdrželi jako upomínku vánoční přáníčko, které vyrobili žáci 3. ročníku pod vedením paní učitelky Jany Adamcové.

Tolik k programu, který by se ovšem neobešel bez uvaděčů, respektive uvaděček. Tohoto úkolu se letos zhostily žákyně 9. třídy Lucie Koňaříková a Aneta Žáková. Obrovské díky, patří našemu oblíbenému zvukaři Samuelu Šrámkovi, bez kterého by se vystoupení neobešlo. Velké poděkování patří nejen všem zúčastněným dětem a nacvičujícím paním a pánům učitelům, ale také těm, co nejsou vidět, ale přiloží ruku k dílu, když je třeba a nakonec se vše dobře podaří k maximálnímu vychutnání tohoto příjemného zážitku.

M. Schwarzová

Datum vložení: 13. 1. 2014 0:00