Vánoční akademie

Vánoční akademie 2012
Doby, kdy předvánoční čas adventní byl časem klidu, rozjímání a očekávání, jsou dávno ty tam. V současném uspěchaném světě se stále častěji stává časem stresu, shonu a nákupů.
Příjemným zpestřením a snad i malounko nakouknutím do dob dávno minulých bývají adventní koncerty a tradiční řemeslné jarmarky, dýchající na nás vánoční atmosféru plnou radostného očekávání.
Snad se nám podařilo podobné kouzlo a sváteční atmosféru vykouzlit i na naší tradiční Vánoční akademii, na níž žáci rádi předvedou, co pro své rodiče a blízké s láskou připravovali.
Středeční odpoledne 19. 12. bylo přímo naplněné napětím, trémou, ale také radostným očekáváním, kdy už konečně budou děti moci předvést, co secvičily.
Tak jako už několik let po sobě se pro velký zájem diváků vánoční představení odehrálo dvakrát. Žáci téměř každé třídy měli připraveno pro diváky malé vánoční překvapení v podobě vystoupení.
Naši nejmenší z 1. a 2. třídy a děti z tanečního kroužku secvičili pod trpělivým vedením paní učitelek Jany Rozmošové, Moniky Širočkové a vedoucí kroužku Tatiany Popové milé pásmo básní, písní a tanečků. Na klávesy je doprovázela, jako tradičně, paní vychovatelka Milena Dančáková.
Jako druzí svůj dáreček „rozbalili“ žáci 4. třídy pod vedením paní učitelky Martiny Havlenové s večerníčkem Bob a Bobek u benzínky.
Následovala 3. 4. a 5. třída s dobře známou písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí, trošku jinak. Jejich rapová verze byla veselá a vtipná a navíc doplněná krásnými obrázky. Tuto vtipnou a nápaditou verzi s žáky v hudební výchově nacvičila paní učitelka Havlenová.
Na tu správnou vánoční notu diváky naladili žáčci 5. třídy, kteří s paní učitelkou Schwarzovou předvedli hru na flétničky a zpěv písně Štědrý večer nastal. Krásný houslový doprovod jim dělal Petr Novosad ze 3. třídy.
V romantické atmosféře se neslo i vystoupení děvčat z 9. třídy, Venduly Janotové, Karolíny Babicové a Elišky Píchalové, které zazpívaly píseň „Šepotá“.
Zlatým hřebem tohoto podvečera se stala pohádka Mrazík, ve které zazářili a svým hereckým nadšením překvapili žáci 8. třídy, s nimiž na přípravě spolupracovala paní učitelka Lenka Vidašičová. Díky energii a nadšení osmáků tato notoricky známá pohádka dostala nový „drajv a šmrnc“. Za své nadšení a výkony, nejen herecké, ale i taneční, si zaslouženě získali vřelý potlesk diváků nejen osmáci, ale i pan učitel Ivo Kokrment, který vystoupil v roli Mrazíka. Průvodci celým programem byli divákům žáci 9. třídy, kteří se na konci za všechny účinkující rozloučili s přáním krásných Vánoc a symbolickým zapálením všech svící na adventním věnci.
Z potemnělého sálu se pak diváci za zvuků vznešené písně Karla Gotta „Už z hor zní zvon“ rozcházeli do svých domovů. A my můžeme jen doufat, že si s sebou odnášeli alespoň kousek radosti a lásky, s níž bylo vystoupení připraveno.
Jana Adamcová

Několik fotografií z vystoupení najdete zde.

Datum vložení: 17. 1. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 1. 2013 0:00