Základní škola Růžďka
ZÁKLADNÍ ŠKOLARůžďka
Základní škola Růžďka

Domácí úkoly a info

Stránka pro žáky páté třídy a jejich rodiče

Školní rok 2020 - 2021

Týden 25. 1. - 29. 1.

Dobrý den, milí páťáci, posílám vám úkoly na týden 25. 1. – 29. 1.

Tento týden budeme na Skypech v češtině pracovat opět s podstatnými jmény a trénovat, jaké i napsat v koncovkách. Budeme se také věnovat slohu.

Pilně čtěte, příští týden začneme s prezentacemi. Návod je zde: prezentace knížky - osnova.docx (11.86 kB). Kdo bude připravený, dejte vědět, ať to můžu naplánovat.

V matematice nás čeká procvičování počítání s velkými čísly, hlavně písemného násobení dvojciferným číslem.

V angličtině budeme procvičovat slovní zásobu ze strany 49. Vysvětlíme si, jak tvořit zápor u sloves. Budete potřebovat vytisknout pracovní list na čtvrtek. Doporučuju se na to podívat předem. Kdo by si s tím nevěděl rady, můžeme se domluvit na středu na online hodinu navíc (místo pátku).

Známky, které dostanete za úkoly z tohoto týdne, už se budou počítat do druhého pololetí.

V pondělním zadání máte dobrovolné úkoly – výzvy, které jsou na body.

DATUM ÚKOL NA KDY?
PO 25. 1.

Skype:

Čj: Procvičíme psaní koncovek u podstatných jmen.

Začneme se věnovat slohu na straně 92

M: Budeme pracovat na straně 57.

Sami:

ČJ: Napište si 8 vět ze cvičení 97/4a. Můžete si vybrat, které věty chcete. Dá se na to využít i středeční hodina navíc. Pošlete ke kontrole.

M: Komu se nedařilo zaokrouhlování, procvičte si zde:

Tato stránka nabízí více cvičení, musíte se posunout dolů (posuvník je úplně vpravo) a najít si kapitoly ZAOKROUHLOVÁNÍ. Když kliknete na zelený nápis procvičit, cvičení se vám otevře. Kdo by si s tím neporadil, tak vám to můžu ukázat na v online hodině.

VÝZVY NA TENTO TÝDEN (práce navíc na body):

Výzva 1: Čj: Napište aspoň 10 vět na téma: Můj skvělý den. Vyberte si jakýkoli den z poslední doby, který jste si opravdu užili. Popište, co se ten den dělo a proč to bylo tak skvělé. Svou práci můžete doplnit obrázky nebo to může mít i podobu komiksu. Protože je to náročnější zadání, můžete za splnění dostat jeden až tři body.

Výzva 2: Stále platí, že mi můžete poslat fotku výrobku, který jste v poslední době vytvořili a přispět tak dalším bodem do naší cesty.

Výzva 3:  M: Vypočítejte slovní úlohu 59/7. Napište výpočty a odpovědi.

Výzva 4: Aj: poslechový test. Stránky nemusíte tisknout, stačí, když mi napíšete řešení – třeba 1a, 2d, 3e a podobně.

VÝZVAaj_s.21.pdf (76.38 kB)

výzvaAJs.22.pdf (60.03 kB)

P-CZ-CD-2021-01-track-K.mp3 (4.7 MB)

První minuta je vysvětlení a příklad, vaše práce začíná asi po 55. sekundě.

ÚT 26. 1.

Zoom:

Aj: Procvičíme určování času.

Budeme procvičovat slovní zásobu ze strany 49 – povolání.

Sami:

Čj: Procvičte si doplňování koncovek u podstatných jmen:

M: Spočítejte příklady 58/13. Pošlete ke kontrole. Kdo si neví rady, nebo chce počítat společně, připojí se ve středu v 8:00 na ZOOM.

ST  27. 1.

Sami:

ČJ: Projděte si stranu 94 v učebnici. Zamyslete se nad otázkou ve cvičení 8. Budeme se o tom bavit na Skypu ve čtvrtek. Zamyslete se také nad tím, co děláte rádi vy, případně vaši rodiče a sourozenci. Bude to příprava na sloh, který budete psát příští týden.

M: Procvičte si písemné násobení dvojciferným číslem na internetu:

Tato stránka nabízí více cvičení, musíte se posunout dolů (posuvník je úplně vpravo) a najít si kapitoly násobení dvojciferným činitelem (začněte od cvičení 3 a udělejte k tomu ještě aspoň jedno další). Když kliknete na zelený nápis procvičit, cvičení se vám otevře. Kdo by si s tím neporadil, tak vám to můžu ukázat na ZOOMU.

ČT 28. 1.

Skype:

Čj: Procvičíme psaní koncovek u podstatných jmen.

Pobavíme se o straně 94 v učebnici.

M: Budeme pracovat na straně 58.

Sami:

Čj: Zjistěte záliby svých rodičů a sourozenců. Zjistěte, co rádi dělají, jak často, co k tomu potřebují apod. Tyto informace si poznačte, ať je nezapomenete.

Kdo už přečetl nějakou knížku, může si začít připravovat prezentaci. Příští týden začínáme. Dejte vědět, kdo už je připravený, ať to naplánuju do výuky.

Aj: Podívejte se na toto video a vypracujte pracovní list. list k videu aj5.xlsx (9.97 kB) Pošlete ke kontrole.

PÁ 29.1.

Jsou pololetní prázdniny, tak doufám, že si je užijete!

Shrnutí, co mi máte poslat (nejlépe ještě dnes, nejpozději do neděle 31. 1.), bude to na známky. Hodnoty známek za čj a m budou 0,5, za aj 1,0.

Čj: cvičení 97/4a (8 vět) z pondělí v sešitě

M: příklady 58/13 z úterý v sešitě

Aj: pracovní list k videu (ze čtvrtku)

dnes, středa 27. 1. 2021